|

Poster Harita

Poster haritalar, haritaların katlanmadan, düz ve duvara asılabilecek şekilde müşteriye teslim edildiği haritalardır. 2 tip poster harita vardır.

1.) Büyük boy, özel üretim poster haritalar

2.) Seri üretim, standart boy poster haritalar

Bu iki harita tipi arasındaki fark ise:

1.) Büyük boy, özel üretim poster haritalar

Duvar haritaları olarak da adlandırdığımız büyük boy, özel üretim poster haritalar, siz müşterilerimizin siparişi üzerine özel olarak basılan, boyut sınırlandırılması olmaksızın duvardan duvara harita olarak da basılabilen özel haritalardır. Bu haritalarda en çok tercih edilen boyutlar:  100 X 140 cm harita, 100 X 200 cm harita, 120 x 180 cm harita, 120 X 240 cm harita, 150 X 220 cm harita ve de 150 X 200 cm harita olarak üretilebilir.

2.) Seri üretim, standart boy poster haritalar

Seri üretim haritalar, müşterilerimizin promosyon poster harita olarak sipariş ettikleri ürünlerimizde kullanılan bir üretim şeklidir. Ülkemizde kullanılan ofset baskı makine boyutları genellikle 70X100 cm ve 100 X 140 cm poster baskısı için imkan vermektedir. Baskı adetlerimiz 50 adet harita – 100 adet harita -250 adet harita  – 500 adet harita -1.000 adet harita ve üzeri olarak müşterilerimizin talebine göre  değişmektedir.

Poster haritalar, kutu içinde rulo olarak sarılmış poster olarak teslim edilebildiği gibi, ayrıca Poster haritalar alt ve üstünde plastik çıtalı ve asma ipli olarak teslim edilebilir. Haritalar plastik çıta takıldıktan sonra da masura silindir kutu içinde de teslim edilebilir.

Poster Harita Nedir? Hangi boyutlarda Poster Harita vardır? Poster Haritalarımı hangi boyutta sipariş etmeliyim?

Pusula Harita Yayıncılık olarak Poster Haritalar için çok farklı boyutlarda üretimimiz vardır. Poster haritalar, haritaların basıldıktan sonra katlama işlemine tabi tutulmadan, gerekirse selefon ya da PVC ile kaplanarak, kenarlarının düz bir şekilde kesilmesi ile üretilir. MAPIST harita ürünlerinde en çok kullanılan Poster Harita boyutları ; 70X100 cm, 100X140 cm, 120X180 cm, 150X220 cm ya da 150X300 cm dir. Poster Harita boyutu, kullanılacak olan haritaya ve haritanın kullanım amacına ve kullanıcı kitleye göre belirlenmektedir.

Poster Harita işlevi nedir? Poster Harita ne işe yarar?

Poster haritalar işlev olarak ve kullanım olarak çok pratiktir. Poster haritalar alt ve üstten plastik çıta ve asma ipi ile, çerçeveli harita, fotobloklu harita, foreksli harita, mıknatıslı harita ya da duvar kağıdı şeklinde harita olarak kullanılabilir.

Poster Harita sipariş ederken neye dikkat etmeliyim? Poster Harita kalitesini nasıl anlarım?

Poster Harita dikkat edilecek ayrıntı, üzerindeki haritanın doğruluğu, baskı kağıdının uzun ömürlü olması, selefon kaplaması ve harita üretiminde kullanılan baskı sistemidir.

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *