| |

Okyanusya Haritası

  1. Okyanusya Haritası, genel olarak  Okyanusya Kıtasını kapsayan bir harita şeklinde tasarlanmıştır. Kıta Haritaları arşivimizde  Okyanusya Siyasi Haritası,  Okyanusya Fiziki Haritası,  Okyanusya Uydu Haritası,  Okyanusya Limanlar Haritası,  Okyanusya Karayolları Haritası,  Okyanusya Demiryolları Haritası gibi farklı içeriklerde haritalarımız yer almaktadır. Harita baskı boyutlarımızda sınırlama yoktur ve harita boyutları müşterilerimizin beklentilerine göre şekillenmektedir. Okyanusya Haritası Boyutları isteğe göre ayarlanabilmekle birlikte müşterilerimiz tarafından en çok tercih edilen  Okyanusya Haritası Baskısı için boyutlar; 100 X 140 cm  Okyanusya Haritası , 120 X 180  cm Okyanusya Haritası ya da 150 x 220 cm  Okyanusya Haritası , 150 X 300 cm  Okyanusya Haritası gibi boyutlarda harita baskısı yapmaktayız.  Okyanusya Haritası yüksek çözünürlüklü harita baskısı olarak istenilen malzemeye basılabilir; üzeri PVC, parlak selefon ya da mat selefonla kaplanabilir. Haritalarda en çok kullanılan malzemeler forex  Okyanusya Haritası, fotoblok  Okyanusya Haritası, PVC  Okyanusya Haritası, çerçeveli  Okyanusya Haritası, çıtalı  Okyanusya Haritası, katlama  Okyanusya Haritası, mıknatıslı  Okyanusya Haritasıdır.

Okyanusya, Avustralya ve  Büyük Okyanus’a dağılmış adaları içine alan ülkelerden oluşan kıtadır. Asya’nın güney ve güneydoğusunda, Antarktika’nın kuzeyinde ve Büyük Okyanus ile Hint Okyanusu’nun arasında yer alır. Dünya üzerinde yer alan ve her biri kendi içinde birleşik büyük kara parçaları olan diğer kıtalardan farklı olarak,  Okyanusya, okyanus üzerine dağılmış irili ufaklı kara parçalarından oluşur. Yüzölçümü 8.970.000 km², nüfusu 35,669,267’dir.

Okyanusya Hangi Bölümlerden oluşur? Okyanusya’nın bölümleri nelerdir?

Okyanusya kıtası ; Avustralya, Melanezya, Polinezya ve Mikronezya olmak üzere dört kısım altında toplanmıştır. Gerçek bir küçük kıta olan ve Büyük Okyanus ile Hint Okyanusu arasında yer alan Avustralya’nın, en kalabalık bölgelerinin Büyük Okyanus’a kıyısı vardır. Avustralya 7.704.000 km² büyüklüğü ile Avrupa’nın dörtte üçü kadardır.  Melanezya, Avustralya ve Endonezya’nın doğusundaki adalarından oluşmaktadır. Polinezya, Yeni Zelanda takımadaları ile Ekvator’un kuzey ve güneyindeki Orta Büyük Okyanus adalarını içine alır. Mikronezya, Malezya’nın kuzeyindeki takımadaları kapsar.

Okyanusya ‘da hangi ülkeler yer alır? Okyanusya Hangi ülkelerden oluşur ?Okyanusya Ülkeler Listesi

Avustralya, Endonezya, Fiji, Kiribati, Marshall Adaları, Mikronezya Federal Devletleri, Nauru, Palau, Papua Yeni Gine, Samoa, Solomon Adaları, Tonga, Tuvalu, Vanuatu, Yeni Zelanda

Amerika Birleşik Devletleri’ne bağlı topraklar

Amerikan Samoası, Guam, Kuzey Mariana Adaları

Avustralya’ya bağlı topraklar

Ashmore ve Cartier Adaları, Christmas Adası, Cocos Adaları, Norfolk Adası

Birleşik Krallık’a bağlı topraklar

Pitcairn Adaları

Fransa’ya bağlı topraklar

Fransız Polinezyası, Wallis ve Futuna Adaları, Yeni Kaledonya

Şili’ye bağlı topraklar

Paskalya Adası

Yeni Zelanda’ya bağlı topraklar

Cook Adaları, Niue, Tokelau

 

 

 

 

 

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *