|

Kırımlı Harita

Kırımlı haritalar, katlamalı harita anlamına gelir. Matbaa sektöründe kağıdın katlanması işlemine “kırım” ismi verildiği için katlamalı haritalar, Kırımlı harita olarak da adlandırılırlar. Kırımlı haritalar 50 X 70 cm, 32 X 68 cm, 57 X82 cm ya da 70 X 100 cm boyutlarında basılabilmektedir. Kırımlı haritalar, haritaların baskı işlemleri bitmesinin ardından katlanarak üretildiği haritalardır. Kırımlı haritalar genellikle promosyon haritalar, karayolları haritası, turistik harita ve posta kodları haritalarında kullanılan bir üretim şeklidir. Kırımlı haritalar cebe, çantaya, çekmeceye ya da araç torpido gözüne sığacak şekilde tasarlanır.

Kırımlı Harita Nedir? Hangi boyutlarda Kırımlı Harita vardır? Kırımlı Haritalarımı hangi boyutta sipariş etmeliyim?

Pusula Harita Yayıncılık olarak Kırımlı haritalar için çok farklı boyutlarda üretimimiz vardır. Kırımlı haritalar aslında katlamalı harita tipine verilen bir başka isimdir. Matbaa sektöründe kağıdın baskı işlemi sonrasında katlanması işlemine “kırım” dendiği için katlamalı haritalar, Kırımlı harita olarak da bilinmektedir. MAPIST harita ürünlerinde en çok kullanılan Kırımlı harita boyutları ; 50 X 70 cm, 32 X 68 cm, 57 X82 cm ya da 70 X 100 cmdir. Kırımlı Harita boyutu, kullanılacak olan haritaya ve haritanın kullanım amacına ve kullanıcı kitleye göre belirlenmektedir.

Kırımlı Harita işlevi nedir? Kırımlı Harita ne işe yarar?

Kırımlı haritalar işlev olarak ve kullanım olarak çok pratiktir. Büyük bir haritayı kullanmak için açar ve işiniz bittiğinde kırım yerlerinden  – katlama yerlerinden katlayarak cebinize, çantanıza ya da torpido gözüne tekrar koyarsınız. Katlandıktan sonra çok yer kaplamayan Kırımlı haritalar, açıldıklarında üzerlerinde bulunan bilgilerden pratik bir şekilde faydalanmanızı sağlarlar.

Kırımlı Harita sipariş ederken neye dikkat etmeliyim? Kırımlı Harita kalitesini nasıl anlarım?

Kırımlı Harita dikkat edilecek ayrıntı, üzerindeki haritanın doğruluğu, baskı malzemesinin uzun ömürlü olması ve harita üretiminde kullanılan baskı sistemidir.

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *