| |

Kuzey Amerika Haritası

Kuzey Amerika Haritası, coğrafya olarak Kuzey Amerika Kıtasını kapsayan bir harita şeklinde tasarlanmıştır. Kıta Haritaları arşivimizde Kuzey Amerika Siyasi Haritası, Kuzey Amerika Fiziki Haritası, Kuzey Amerika Uydu Haritası, Kuzey Amerika Limanlar Haritası, Kuzey Amerika Karayolları Haritası, Kuzey Amerika Demiryolları Haritası gibi farklı içeriklerde haritalarımız yer almaktadır. Harita baskı boyutlarımızda sınırlama yoktur ve harita boyutları müşterilerimizin beklentilerine göre şekillenmektedir. Kuzey Amerika Haritası Boyutları isteğe göre ayarlanabilmekle birlikte müşterilerimiz tarafından en çok tercih edilen

Copy

Kuzey Amerika neresidir? Kuzey Amerika hakkında genel bilgi

Kuzey Amerika, Amerika Kıtasının kuzeyindeki büyük kara parçasıdır. Keşifler tarihinde önemli bir yeri olan Amerika Kıtası, Yeni Dünya olarak da adlandırılmıştır. Amerika Kıtası Kuzey Amerika ve Güney Amerika olarak iki kıtadan oluşmaktadır ve Kuzey Amerika’nın Güney Amerika’ya tek kara bağlantısı dar Panama Kanalı’dır.

Kuzey Amerika büyüklüğü nedir? Kuzey Amerika nüfusu  ne kadardır?

Kuzey Amerika, kuzey yarım kürede yer alır ve; kuzeyde Arktik Okyanusu, doğuda Atlas Okyanusu, güneyde Karayip Denizi ve kuzeybatıda Büyük Okyanus ile çevrilidir. Asya ve Afrika’dan sonra üçüncü büyük kıta olan Kuzey Amerika, 24.230.000 km²’lik bir alanıı kaplamaktadır. Ortalama toplam nüfusu 565 milyon civarında olan Kuzey Amerika; Asya, Afrika ve Avrupa’dan sonra en kalabalık dördüncü kıtadır.

Kuzey Amerika kıtasındaki en kalabalık ülkeler hangileridir? Kuzey Amerika kıtasındaki en kalabalık ülkelerin listesi aşağıdaki gibidir:

Amerika Birleşik Devletleri: 326 milyon

Meksika: 122 milyon

Kanada: 35.85 milyon

Guatemala: 16.1 milyon

Küba: 11.2 milyon

Haiti: 10.9 milyon

Dominik Cumhuriyeti: 9.9 milyon

Honduras: 8.9 milyon

Nicaragua: 6.5 milyon

El Salvador: 6.4 milyon

Kuzey Amerika Kıtasında yer alan ülkeler hangileridir? İşte kuzey Amerika’da yer alan ülkelerin listesi:

Amerika Birleşik Devletleri, Antigua ve Barbuda, Bahamalar, Barbados, Belize, Dominik Cumhuriyeti, Dominika, El Salvador. Grenada , Guatemala, Haiti, Honduras, Jamaika, Kanada, Kosta Rika, Küba, Meksika, Nikaragua, Panama, Saint Kitts ve Nevis, Saint Lucia, Saint Vincent ve Grenadinler, Trinidad ve Tobago.

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *